جزئیات مطلب

۲۶ دي ۱۳۹۶ چاپ صفحه

گنجایش و محفظه های کوله پشتی مسافرتی

گنجایش کوله پشتی مسافرتی و محفظه کیسه خواب و پوشش ضد آب و مخزن آب و چگونه کوله پشتی را حمل کنید؟

گنجایش و محفظه های کوله پشتی مسافرتی

گنجایش کوله پشتی مسافرتی

محفظه کیسه خواب

این قسمت از کوله پشتی برای نگهداری کیسه ی خواب ایجاد شده است و به شما این اجازه را می دهد که به جای حمل کیسه خواب در یک ساک جداگانه، آن را در کوله پشتی خود جای دهید و دستتان را آزاد بگذارید. همچنین می توانید برای نگهداری سایر اقلام دیگر نیز از این محفظه استفاده کنید.

پوشش ضد آب

کوله پشتی شما باید مجهز به پوشش ضد آب باشد تا در صورت بارندگی بتوانید وسایل خود را از رطوبت حفظ نمایید. این پوشش می تواند در برابر باد نیز از کوله ی شما محافظت کند و آسیب ها را به حداقل برساند. در صورتی که کوله ی شما این پوشش نداشته باشد مجبور خواهید بود تمام وسایل درون آن را با یک پوشش ضد آب بپوشانید. در این صورت شاید بتوانید از خیس شدن وسایلتان جلوگیری کنید اما کوله پشتی خیس، شما را مجبور به حمل وزن بیشتری خواهد کرد که از سرعت شما می کاهد.
خرید کوله پشتی

مخزن آب

این قسمت از کوله پشتی معمولا به صورت جداگانه فروخته می شود اما در فضای داخلی آن جای می گیرد. مخزن آب معمولا به شکل یک آستر دولایه است که امکان تصفیه آب را فراهم می کند و دارای شلنگ های باریکی برای خروج آب می باشد. در هنگام خرید کوله پشتی مسافرتی به این نکات توجه کنید ، از ایمنی کوله پشتی خود مطمئن شوید.
بسیاری از کوله پشتی های مسافرتی زیپی هستند. زیپ این کیف ها در بیرون از کیف دوخته شده و باز کردن آن بسیار راحت است. از این رو وسایل داخل کوله از جیب برها و دزدان در امان نخواهد بود. پس بهتر است به ایمنی کوله پشتی خود توجه بیشتری کنید. بندها و تمسه های کوله پشتی را امتحان کنید.
قبل از خرید یک کوله پشتی، مدل ها و سبک های مختلفی را امتحان نموده و راحت ترین کوله پشتی را انتخاب کنید. از کوله پشتی هایی استفاده نمایید که بندهای آن لیز نبوده و بتوانید ساعت ها، بدون هیچ درد سر و لغزشی از آن استفاده نمایید. به گارانتی و ضمانت کوله پشتی توجه فرمایید. بسیاری از تولید کنندگان ضمانت نامه های طولانی و بلند مدتی را برای استفاده از کوله پشتی ارائه خواهند نمود. هزینه ی این نوع کوله پشتی ها به مراتب بیشتر است اما شما می توانید از گارانتی آن استفاده نموده و در صورت خرابی و یا ارتقاء آن را تعویض نمایید. به تعداد جیب های کوله پشتی توجه فرمایید.
در هنگام خرید، تعداد محفظه ها و جیب های کوله پشتی را بررسی نمایید. این جیب ها می توانند نقش مهمی را در نگهداری از وسایل کوچک مانند تلفن های همراه، دوربین، کیت کمک های اولیه، کتاب های راهنما، و یا نقشه ها ایفا نمایند. یک کوله پشتی مناسب به کوله پشتی گفته می شود که شما بتوانید به راحتی تمام وسایل و ملزومات خود را در آن نگه داشته و به آن دسترسی داشته باشید.